Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

Hubertova jazda 2008

V sobotu 11. októbra 2008 sa v areáli betliarskeho kaštieľa konal už 13. ročník jazdy svätého Huberta - patróna poľovníkov a jazdcov. Účastníci tohto ročníka zavítali do Betliara z rôznych kútov Slovenska, dokonca až z Bratislavy. Slávnostný nástup jazdcov bol o deviatej ráno, samotný štart o jedenástej. Celej akcii prialo pekné počasie. Prvým jazdcom, ktorý predstavoval líšku, bol Štefan Rybár z Betliara. Nasledoval ho celý húf pod vedením mastera, ktorým bol Miroslav Líner, zakladateľ Hubertovej jazdy. Svoje umenie so šabľovým tancom predviedli aj trinásti husári z Maďarska, odetí v originálnych kópiách maďarských dobových kostýmov. Prezentovali dva oddiely husárskej armády. Po skončení oficiálnej časti Hubertovej jazdy sa večer konal takzvaný posledný súd, pri ktorom sa jazdcom udeľujú rôzne tresty za ich drobné prehrešky.

Dátum vloženia: 11. 10. 2008 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 5. 2015 13:50
Autor:

Aktuálne

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom e-mailov

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 6
DNES: 125
TÝŽDEŇ: 1607
CELKOM: 497695

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2022

COVID INFO

 

Covid 19

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste