Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Vyhledávání
Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

Kronika obce Betliar získala ocenenie

Na celoštátnej súťaži Slovenská kronika 2012 získala Kronika obce Betliar v kategórií obcí do 1 000 obyvateľov 1. miesto

Kronika obce Betliar

 

 


KRONIKA OBCE BETLIAR ZÍSKALA ĎALŠIE OCENENIE

KRONIKA OBCE BETLIARCeloštátna súťaž Slovenská kronika, ktorá si za pätnásť rokov existencie získala priazeň stoviek kronikárov, autorov monografií, publikácií o kultúrnom dedičstve a ľudovej slovesnosti oceňovala víťazov v 7. ročníku súťaže.
Slávnostné vyhodnotenie a vyhlásenie výsledkov súťaže Slovenskej kroniky 2012, ktorá bola venovaná pamiatke RNDr. Ladislava Jasenáka – muzeológ, vlastivedný pracovník, bývalý tajomník Muzeálnej slovenskej spoločnosti, sa uskutočnilo v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine na Malej Hore vo štvrtok 21. marca 2013 o 11 00 hod.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách:
A) o najlepšiu kroniku obce, mesta, mestskej časti, združenia, spolku, špecifický druh kroniky,
B) najlepšiu monografiu obce, mesta, mestskej časti, publikáciu o kultúrnom dedičstve,
C) najlepší kultúrnohistorický, kultúrno-informačný a kultúrno-turistický materiál,
D) zbierku ľudovej slovesnosti, povestí, ľudových rozprávok, textov ľudových piesní a slovník nárečia.

Kronika obce Betliar – zápis za rok 2010 a a za celoživotné kronikárske dielo kronikárovi Alexandrovi Madudovi získala 1. MIESTO v kategórii KRONIKA OBCE DO 1 000 OBYVATEĽOV.

Hlavným usporiadateľom a odborným garantom súťaže bolo Národné osvetové centrum, príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR. Organizačne súťaž zabezpečovala redakcia mesačníka pre rozvoj miestnej kultúry a záujmovej tvorivosti Národná osveta. Spolu usporiadateľmi a odbornými garantmi súťaže boli Muzeálna slovenská spoločnosť, Slovenský národný archív a Slovenské národné múzeum v Martine, ďalšími odbornými garantmi boli Slovenský syndikát novinárov, Archív literatúry a umenia Slovenskej národnej knižnice v Martine, Slovenská genealogicko-heraldická spoločnosť, Nezisková organizácia rozvoja vidieckej turistiky v Modre a redakcia Národnej osvety. Hlavní mediálni partneri súťaže boli Tlačová agentúra SR a Obecné noviny – týždenník miest a obcí.

Odborná porota, na základe hodnotení pracovných subkomisií pre jednotlivé kategórie, ktoréKRONIKA OBCE BETLIAR mali ťažkú úlohu, hodnotila 215 prihlásených kroník, 52 monografií.

Súťažná kategória A): Kronika obce do 1 000 obyvateľov – umiestnenie:
1. miesto obec BETLIAR
2. miesto obec ONDREJOVCE
3. miesto obec SULÍN

Kronika obce nad 1 0000 obyvateľov – umiestnenie:
1. miesto obec KOŠECA
2. miesto obec TOPOREC
3. miesto obec PORUBA

Laureátom Ceny RNDr. Ladislava Jasenáka sa v tomto ročníku súťaže stal pán Juraj Martinka z obce Visolaje. Po ocenení víťazov v kategóriách B) C) a D) sa uskutočnila prehliadka národopisnej expozície Slovenského národného múzea v Martine s odborným výkladom.

Za dlhoročného kronikára obce Betliar pána Alexandra Madudu ocenenie prevzala nová kronikárka Ľubica Zatrochová, z rúk čestného prezidenta súťaže, predsedu Muzeálnej slovenskej spoločnosti v Martine, PhDr. Igora Krišteka, CSc.  K úspešnej reprezentácii obce Betliar a významnému oceneniu za celoživotné kronikárske dielo zagratuloval Alexandrovi Madudovi starosta obce Július Farkašovský.

Viac o obecnej kronike sa dočítate ...TU...

Kronika 2013 diplom
 

Dátum vloženia: 25. 3. 2013 11:03
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 6. 2017 23:46

Aktuálne

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Zvoz odpadu

Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9
10
11
12 13 14
15 16 17 18
19 20 21
22 23
24 25 26
27 28
29
30 1 2 3 4 5

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:47
TÝŽDEŇ:47
CELKOM:672292

Virtuálny cintorín

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu

SNM - Múzeum Betliar

 

kaštieľ Betliar

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste