Kalendár zvozu odpadu 2019

Náhodný výber z galérie

Google play

App store

Odkiaľ čerpáte informácie o dianí v obci?

Celkom hlasov:
Hlasovanie začalo:
11. 6. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

16. ročník Vianočného šachového turnaja

15. ročník Vianočného šachového turnajaV sobotu 26.12.2015 sa uskutočnil v Betliari už 16. ročník tradičného Vianočného šachového turnaja

Dátum konania: 26. 12. 2015 - 31. 1. 2016

Miesto konania: V kultúrnom dome, v Betliari

Typ akcie: šport, aktívne trávenie voľného času

Organizátor: Neuvedené

Doba trvania: 36 dní

15. ročník Vianočného šachového turnaja15. ročník Vianočného šachového turnaja

Na Vianočnom šachovom turnaji v závere roka v Betliari
si zmeralo sily 30 šachistov z celého Gemera

Obecný úrad v Betliari a Šachový oddiel TJ Tatran Betliar usporiadali v sobotu 26.12.2015 v kultúrnom dome v Betliari už 16. ročník tradičného Vianočného šachového turnaja za účasti 30 šachistov z rôznych kútov Gemera – zo šachových klubov z Betliara, Gemerskej Polomy, Rožňavy, Štítnika, Revúcej, Tornale a z Rimavskej Soboty, vrátane jedinej skutočnej dámy Katalin Engel. Turnaj finančne a vecne podporila najmä Obec Betliar. Riaditeľom turnaja bol Ing. Miroslav Ciberaj a hlavným rozhodcom Ladislav Polgári, ktorý musel riešiť niekoľko dôležitých sporov. Šachové súpravy zapožičal Šachový oddiel TJ Štítnik a počítačovú techniku na žrebovanie jednotlivých kôl zabezpečil Milan Šafárik st.

Hralo sa tradične švajčiarskym systémom 2 x 15 min. na 9 kôl. Tento krát sa hralo podľa nových pravidiel FIDE, keď nemožný ťah prehráva. A to sa ukázalo ako rozhodujúce v boji o prvenstvo. V 5. kole na seba narazili dvaja najlepší hráči Róbert Szaszák a Tomáš Ligárt. Szaszák mal veľmi dobrú pozíciu a súperovi dokonca spadol čas. V tomto momente to však nepostrehol a urobil nemožný ťah, čo súper ihneď reklamoval a tým zvíťazil. V ďalších kolách sa poradie od 2. miesta neustále menilo. Po poslednom kole skončil na 1. mieste Tomáš Ligárt s 8 bodmi  pred Róbertom Szaszákom so 7 bodmi a Jánom Rogosom st. so 6,5 bodmi. Zahrali si aj dvaja mladí šachisti – mladší ako tento turnaj a získali zhodne po 2 body. Prví traja hráči v turnaji získali finančné ceny a šampanské, všetci ostatní získali vecné ceny.

Po skončení hlavnej súťaže zostalo 18 hráčov hrať bleskovku, t. j. 5 min. partiesachovy turnaj na 9 kôl. Po prvýkrát sa stalo, že poradie v nej bolo rovnaké ako v hlavnej súťaži. Zvíťazil Tomáš Ligárt s 8,5 bodmi  pred Róbertom Szaszákom so 7,5 bodmi a Jánom Rogosom st. s 5,5 bodmi.

Najbližšie sa šachisti zídu 16. januára 2016 v Revúcej na treťom kole Gemerskej šachovej ligy.

Ing. Miroslav Ciberaj

Výsledková listina hlavného turnaja