Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

Výzva k aktuálnej pandemickej situácii

očkovanie

Rozhlasová relácia k aktuálnej pandemickej situácii - list Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave

Rozhlasová relácia k aktuálnej pandemickej situácii - Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave: 

Vážení občania!

V rámci pravidelného informovania o zaočkovanosti proti ochoreniu COVID-19 Vám oznamujeme, že plná zaočkovanosť  v našej republike je k 18.11.2021 na úrovni 47%. V okrese Rožňava dosahujeme k tomuto dátumu len 38% plnú zaočkovanosť z celkovej populácie okresu. Plná zaočkovanosť v obci Betliar je na úrovni 46 % a zaočkovaných osôb vo veku  nad 50 rokov máme 60 %.

Ak sa rozhodnete, že sa chcete dať zaočkovať, môžete sa zaregistrovať na stránke www. korona.gov.sk  alebo môžete prísť bez registrácie. Oznamujeme Vám, že v očkovacej ambulancii v NsP sv. Barbory v Rožňave v 47. týždni očkujú nasledovne:

 

Dospelí (1., 2., 3. dávka) na objednanie

Dospelí  (1., 2., 3. dávka) bez objednania

Deti (1., 2. dávka)

22.11.2021 Po:

07.30-12.00

12.45-15.00

 -

23.11.2021 Ut:

-

-

-

24.11.2021 Str:

-

-

-

25.11.2021 Št:

07.30-12.00

12.45-15.00

-

26.11.2021 Pia:

07.30-12.00

13.05-15.00

12.45-13.00

 

Osoby vo veku 12-18 rokov musia prísť na očkovanie so svojím zákonným zástupcom.

V prípade záujmu o očkovanie detí (od 12 do16 rokov) sa môžete  zaregistrovať, alebo môžete prísť  bez registrácie 26.11.2021 /piatok/ v čase 12.45-13.00.

Prioritne vás prosíme, aby ste sa na očkovanie zaregistrovali na stránke www.korona.gov . Ak to nie je z nejakého dôvodu možné, približný  termín si môžete dohodnúť  na tel. čísle: 0915 332 080 (p. Štérová) alebo môžete prísť aj bez predchádzajúcej registrácie. Prosíme vás, aby ste sa na očkovanie bez registrácie dostavili vo vyhradenom čase /vyznačené zelenou/.    

Ak máte k téme očkovania ďalšie otázky, kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára alebo odborných pracovníkov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave v pracovných dňoch od 08.00-14.00 na telefónnom čísle 0905 439 276.

Informácie o výjazdovom očkovaní jednodávkovou vakcínou Johnson&Johnson, ktoré realizuje Košický samosprávny kraj nájdete na stránke: https://web.vucke.sk/sk/ 

 Informácie o očkovaní detí s vážnymi diagnózami od 5 rokov veku a  o očkovaní 3. dávkou nájdete tiež na stránke www.korona.gov.sk .

Ak sa chcete zaočkovať 1. alebo 2 dávkou, ale neviete sa na očkovanie dostaviť, kontaktujte prosím vedenie samosprávy Vašej obce. Pri vyššom počte záujemcov je možné zrealizovať výjazd očkovacej služby priamo do Vašej obce.

Vážení občania, touto cestou Vás prosíme, aby ste naďalej dodržiavali opatrenia, aby ste počúvali odborníkov  a aby ste sa dali čím skôr proti ochoreniu COVID-19 zaočkovať.

Ďakujeme Vám!

V Rožňave, 19.11.2021

 
Regionálny úrad verejného zdravotníctva
so sídlom v Rožňave
Špitálska 3
Rožňava
 
Relácia pre občanov​​​​​​​

Aj v najbližších dňoch budú mať všetci záujemcovia o očkovanie možnosť dať sa zaočkovať bez predchádzajúcej registrácie. Očkovanie pre deti vo veku od 12 do 18 rokov bude možné v každom kraji a jednodávkovou vakcínou Janssen sa bude očkovať v Bratislave, Trnave, Nitre, Žiline, Rožňave, Košiciach aj v Spišskej Novej Vsi. Záujemcom stačí mať so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca.

Očkovanie bez registrácie je možné vo všetkých ôsmich krajoch. Vakcínou AstraZeneca sa bude očkovať v Banskej Bystrici, Janssenom v piatich krajoch a vakcíny Pfizer a Moderna sú pripravené pre záujemcov v každom kraji.  

Počas víkendu sa mladí záujemcovia o očkovanie, vo veku od 12 do 18 rokov, môžu dať zaočkovať v Košiciach a v Bratislave, vo všetkých ostatných miestach sú vakcinačné centrá otvorené počas pracovného týždňa

Kompletný zoznam miest a časov, kedy môže verejnosť využiť očkovanie bez registrácie, nájdete tu:

https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Pokračuje očkovanie v ambulanciách a do obcí smerujú aj výjazdové očkovacie tímy. Očkovanie je najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu Covid-19 a štát ho každému záujemcovi poskytuje bezplatne.

Zároveň vám v súvislosti so zmenou rozdelenia okresov od pondelka dávame do pozornosti webovú aplikáciu www.automat.gov.sk, prostredníctvom ktorej sú pre ľudí v prehľadnej forme k dispozícii aktuálne platné opatrenia v jednotlivých okresoch.


História vakcín

ˇOčkovanie vs. covid

Top 5 dôvodov odmienia

Kontraindikcie

Tabuľka kontraindikcie

 

Prílohy

Prehlad fungovania vakcinacnej ambulancie_47.t_lek.pdf

Prehlad fungovania vakcinacnej ambulancie_47.t_lek.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 255,05 kB

Regionálny úrad verejného zdravotníctva_47.t.pdf

Regionálny úrad verejného zdravotníctva_47.t.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 375,87 kB
Dátum vloženia: 22. 11. 2021 9:00
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 11. 2021 13:59
Autor:

Aktuálne

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 131
TÝŽDEŇ: 307
CELKOM: 450380

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

COVID INFO

 

Covid 19

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste