ÚSPECH NÁŠHO VÝTVARNÍKA

V 48. ročníku celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2011 získal cenu výtvarník z Betliara Milan Kostúr

ÚSPECH NÁŠHO VÝTVARNÍKAZ tvorby M.Kostura

Výtvarné spektrum je celoštátna postupová súťaž určená pre stredoškolskú mládež (od 15 rokov) a pre dospelých, nie je žánrovo ani tematicky vymedzená. Podporuje rozvoj záujmovej umeleckej činnosti v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby, v celej jej žánrovej rozmanitosti – v kresbe, grafike, maľbe, plastike, úžitkovej tvorbe a v prácach intermediálneho charakteru (fotografický záznam akčného umenia, land-artu a pod.). V našom regióne sa súťaž konala v jarných mesiacoch a do krajského kola postúpili práce autorov Mgr. Silvie Ujházyovej (Rožňava), Kláry Hajdúkovej (Vlachovo), Alberta Šmihulu (Rožňava) a Milana Kostura (Betliar).
Osobitne sledovanou je kategória insitných výtvarníkov, t. j. neškolených výtvarníkov, ktorí majú osobitý výtvarný prejav a ich diela svojím obsahom (sen, spomienka, príbeh a pod.) i výtvarným stvárnením presahujú rámec ostatných súťažných kategórií. Teší nás, že práve v tejto kategórii sa v krajskom kole súťaže, ktorá sa konala pod názvom Košická paleta, Milan Kostur umiestnil na 3. mieste, čo zároveň znamenalo postup do celoštátnej súťaže.
Vernisáž výstavy a odborný seminár k 48. ročníku celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2011 sa konalo 26. a 27. augusta 2011 v Trenčíne.
V kategórii C – insita získali cenu:
Milan Kostur, Betliar, za olejomaľby Zátišie s kozami, Betliar - park (na fotografii M. blahoprianieKosturovi blahoželá vedúca odboru kultúry KSK PhDr. Jana Kováčová) a Miloslav Jaroš, Žilina, za drevenú plastiku Ježiš Kristus.

Z úspechu nášho výtvarníka máme aj my veľkú radosť, želáme mu veľa nápadov a elánu do ďalšej tvorby.

Zdroj: Gemerské osvetové stredisko Rožňava
www.gos.sk

Ukážky z tvorby Milana Kostúra, ktoré boli vystavené na Vernisáži diel výtvarníkov z Betliara v kultúrnom dome v Betliari v roku 2008 (fotogalériu z tejto výstavy si môžete prezrieť ...TU...)

VernisážVernisáž