Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

Úskalia vykurovacieho obdobia 2020

kominy

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Rožňave v súlade so zákonom č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi upozorňuje na úskalia nového vykurovacieho obdobia

Úskalia vykurovacieho obdobia

Každý rok „vďaka“ technickým nedostatkom alebo nedbalosti občanov dochádza k niekoľkým stovkám požiarov spôsobených tepelnými spotrebičmi, určenými na vykurovanie, varenie či ohrev teplej vody, dymovodmi alebo komínovými telesami. Požiare spôsobené tepelnými spotrebičmi tvoria zhruba 3,5% z celkového počtu požiarov za rok, spolu s požiarmi zapríčinenými komínmi sa jedná o podiel cca 5%. Hoci z hľadiska celkových štatistík sa nejedná o veľký podiel, nemôžeme tieto čísla podceňovať. 

Najčastejšími príčinami vzniku požiarov od vykurovacích telies sú technické nedostatky komínov a dymovodov, nesprávna obsluha vykurovacieho telesa,  nesprávna inštalácia a nevhodná konštrukcia telesa komína, horľavé látky v blízkosti vykurovacieho,  nesprávna  manipulácia s popolom,  technická porucha  - neutesnené špáry v komíne, zanedbanie bezpečnostných predpisov,  nesprávna údržba vykurovacích telies, dymovodov a komínov.

Uvedenú problematiku rieši vyhláška MV SR č. 401/2007 Z.z., ktorou sa ustanovujú technické podmienky a požiadavky protipožiarnej bezpečnosti pri inštalácii a prevádzkovaní palivových spotrebičov...) podľa ktorej komíny a dymovody sa udržiavajú v takom stavebno-technickom stave, aby pripojením tepelných spotrebičov bola zabezpečená protipožiarna bezpečnosť počas celej ich prevádzky.

Viac sa dozviete v príspevku ORHaZZ Rožňava

Prílohy

Uskalia_vykurovacieho_obdobia_2018_-_clanok.pdf

Uskalia_vykurovacieho_obdobia_2018_-_clanok.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 173,07 kB
Dátum vloženia: 10. 10. 2020 0:02
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 10. 2020 0:31

Aktuálne

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom e-mailov

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:230
TÝŽDEŇ:230
CELKOM:568467

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2023

SNM - Múzeum Betliar

 

kaštieľ Betliar

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste