Slávnostné otvorenie Detského ihriska OLÍVIA

Nové Detské ihrisko OLÍVIA v Betliari bolo slávnostne otvorené v nedeľu 23.6.2013

Slávnostné otvorenie Detského ihriska OLÍVIARotary klub (RC) Rožňava  zabezpečil a financoval po dohode s Obcou Betliar výstavbu nového detského ihriska pri kultúrnom dome v Betliari. Detské ihrisko dostalo názov OLÍVIA. Slávnostné otvorenie ihriska pri príležitosti 7. výročia prijatia RC Rožňava za člena Rotary International sa uskutočnilo v nedeľu 23.6.2013.
Pôvodné ihrisko bolo už nevyhovujúce, či už z estetického alebo bezpečnostného hľadiska. Cieľom projektu bolo zlepšiť možnosti voľnočasových aktivít detí a mládeže v obci Betliar. Dielo zrealizoval z prírodného materiálu z dreva umelecký rezbár z Betliara - Rudolf Pažitka ml. Obnovou ihriska sa zvýšila bezpečnosť hry najmenších obyvateľov obce aj zároveň sa aj zlepšil stav verejného priestranstva obce pri vstupe do kaštieľskeho parku.
V rámci slávnostného otvorenia ihriska bol pripravený bohatý kultúrny program: Divadelné predstavenie pre najmenších - Divadlo Actores: Pipi dlhá pančucha, Koncert rockovej skupiny SEXIT a komické hudobno-divadelné pouličné predstavenie Divadla ACTORES Rožňava - THE FAMILY BANDWAGON. Žiaľ, kvôli nepriaznivému daždivému počasiu museli byť dve posledne menované podujatia preložené do sály kultúrneho domu.

Obec Betliar aj touto cestou ďakuje Rotary klubu Rožňava za nezištnú pomoc pri realizácii tohto diela a za zorganizovanie pekného kultúrneho programu pri slávnostnom otvorení nového ihriska OLÍVIA. Obnovené ihrisko určite spríjemní a skvalitní život obyvateľov obce Betliar. Veríme, že sa tu mladé rodiny s deťmi budú cítiť dobre a že ihrisko sa stane ďalším miestom spoločenského života v obci a bude nápomocné aj pri rozvoji cestovného ruchu.

Olivia plagát

Dátum vloženia: 24. 6. 2013 9:55