Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítam Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. Dovoľte mi, aby som Vás úvodom v stručnosti poinformoval o našej obci.

Sčítanie obyvateľov 2021

SODB 2021

Sčítanie obyvateľov v rámci celoštátneho sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021 prebehlo elektronicky od 15. februára 2021 do 31. marca 2021. V obci Betliar sa sčítalo 89 % obyvateľstva. Ďakujeme všetkým tým, ktorí si splnili svoju občiansku povinnosť.

SČÍTANIE OBYVATEĽOV, DOMOV A BYTOV 2021

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 na Slovensku je založené na novom koncepte. Na Slovensku prvýkrát v histórii dôjde k zmene spôsobu sčítania a namiesto tradičného sčítania sa uskutoční integrované sčítanie, ktoré je z hľadiska použitých metód kombinovaným sčítaním. Integrované sčítanie je založené na kombinácii údajov z administratívnych zdrojov údajov a údajov získaných od obyvateľov. Administratívne zdroje údajov sú databázy, ktoré spravujú ministerstvá alebo ostatné orgány štátnej správy (napr. Register fyzických osôb, ktorého správcom je Ministerstvo vnútra SR). Kombinované sčítanie ako metóda zabezpečenia údajov je vo svete považovaná za určité premostenie pri prechode od tradičného sčítania k plne registrovému sčítaniu. Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 je moderným plne elektronickým sčítaním. Sčítanie obyvateľov domov a bytov bude realizované v dvoch etapách – sčítanie domov a bytov a sčítanie obyvateľov. Sčítanie domov a bytov prebehlo v období od 1. júna 2020 do 31. decembra 2020.

Toto sčítanie vykonajú obce SR v spolupráci so Štatistickým úradom SR. Obyvateľ sa na sčítaní domov a bytov nebude podieľať. Sčítanie obyvateľov sa uskutoční v období od 15. februára 2021 do 31. marca 2021. Obyvateľ bude mať na sčítanie sa šesť kalendárnych týždňov. Rozhodujúcim okamihom sčítania, ku ktorému sa vzťahujú údaje zisťované počas doby sčítania obyvateľov, domov a bytov je polnoc z 31. decembra 2020 na piatok 1. januára 2021.

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov je jediným štatistickým zisťovaním, ktorého obsah, rozsah a spôsob vykonania v SR ustanovuje osobitný zákon. Takýto postup garantuje sčítaniu špecifické postavenie najmä preto, že má nielen štatistický, ale aj celospoločenský význam.

Prihlásenie do systému SČITANIE

Viac informácií v priložených dokumentoch

Sčítanie 2021 - leták

Sčítanie 2021 - infoAKTUÁLNA INFORMÁCIA z 1.4.2021: 

Elektronické sčítanie obyvateľov SR sa uskutočnilo v plánovanom termíne od 15.2.2021 do 31.3.2021. Asistované sčítanie sa začne v priebehu mesiaca apríl 2021 a potrvá obmedzený čas, termín a podmienky budú spresnené dodatočne.

 


Užitočné linky:

https://www.scitanie.sk/scitanie-obyvatelov/zakladne-informacie

  • link na najčastejšie otázky k SODB 2021:

https://www.scitanie.sk/mohlo-by-vas-zaujimat/spytali-ste-sa-nas-faq

  • otázky a odpovede k SODB:

https://www.youtube.com/watch?v=JCEjhHZDh-o&list=PLXeMdWzNwnwSXHGSCqVc_IK71eEcSxpuH&index=2&t=9s

https://www.youtube.com/watch?v=8pmtJE3CpWE&amp%3Blist=PLXeMdWzNwnwSXHGSCqVc_IK71eEcSxpuH&amp%3Bindex=4

https://www.youtube.com/watch?v=4yBvz1fglpo&amp%3Blist=PLXeMdWzNwnwSXHGSCqVc_IK71eEcSxpuH&amp%3Bindex=3

Prílohy

scitanie_2021_letak2.pdf

scitanie_2021_letak2.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 198,38 kB

scitanie_2021_info.pdf

scitanie_2021_info.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 142,1 kB
Dátum vloženia: 29. 3. 2021 15:00
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 4. 2021 23:19
Autor:

Aktuálne

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 193
TÝŽDEŇ: 1427
CELKOM: 402164

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

COVID INFO

 

Covid 19