Priznania k dani z nehnuteľností - zmena

dane

Priznať dane je možné elektronicky alebo poštou. Termín na podanie priznania bol predĺžený do 15.03.2021

Vlastníci nehnuteľností, ktorí v minulom roku kúpili, či predali v obci Betliar  v roku 2020 nehnuteľnosť alebo vykonali iné zmeny nehnuteľností, sú povinní podať priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Termín na jeho podanie, ktorý vyplýva z platnej legislatívy, bol v dôsledku pandémie ochorenia Covid-19 v zmysle Nariadenia vlády SR č. 56/2021 Z. z. predĺžený do 15. marca 2021.

Priznanie k dani z nehnuteľnosti je možné podať prostredníctvom tlačiva s názvom Priznanie k dani z nehnuteľnosti. Editovateľné tlačivá sú k dispozícii na stránkach Ministerstva financií SR. Na podanie daňového priznania nemusia daňovníci prísť na obecný úrad osobne. Tlačivo môžu bezpečne zaslať e-mailom na adresu obecbetliar@hotmail.com, poštou, môžu ho vhodiť do zbernej schránky na obecnom úrade resp. podať elektronicky prostredníctvom webstránky www.slovensko.sk.

linka na daňové tlačivá

Dátum vloženia: 7. 2. 2021 17:27