Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

Príhovor starostu obce na prelome rokov

2022

Novoročný príhovor starostu obce Betliar

Vážení obyvatelia obce Betliar,
 
chcem Vám na prelome rokov úprimne a zo srdca poďakovať za všetko, čo sme spoločne v tomto neľahkom období spolu dokázali a čo sme v obci zvládli. Počas uplynulého roka sme opäť spoločne zápasili s neľahkou situáciou. Napriek rôznym obmedzeniam a bezpečnostným opatreniam týkajúcim sa šírenia ochorenia COVID-19, pokračoval život v našej obci ďalej a obec fungovala v štandardnom režime. Pri pohľade späť sa stačí pozrieť na skrášlené verejné priestranstvá obce, dobudované zázemie pri kultúrnom dome a budove materskej školy a to, že sa začali práce na projektovej dokumentácii stavby prepotrebnej kanalizačnej sieti v obci a  že sme po troch rokoch dokončili veci týkajúce sa aktualizácie územného plánu obce – zmien a doplnkov č. 6, ktorý nám zabezpečí pre budúce obdobie možnosť rozvoja viacerých oblastí a území našej obce. Pri tejto príležitosti chcem poďakovať najmä obecnému zastupiteľstvu a poslancom obecného zastupiteľstva, ktorí pristupujú k svojmu mandátu tak ako sa patrí a výsledkom ich práce je všetko to, čo môžete v obci vidieť. Chcem veľmi pekne poďakovať aj zamestnancom obecného úradu, spoločného obecného úradu a obecného podniku služieb, ktorí sa starajú, či už v administratíve, v oblasti poskytovania sociálnych služieb  alebo na úseku údržby o veci, ktoré sa dennodenne týkajú práve vás. Chcem poďakovať všetkým, ktorí ťahajú miestne organizácie, či už je to Materská škola Betliar a spolky a organizácie v obci, predovšetkým Dobrovoľný hasičský zbor Betliar, Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Betliari, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Betliari, Telovýchovná jednota Tatran Betliar a turistický oddiel Betliarskych walkeriek. Takisto chcem poďakovať obom farnostiam v našej obci za to, že dávajú ľuďom nádej a pomáhajú prekonať tieto ťažké časy. Rok 2021 sa určite zapíše do dejín a histórie nie veľmi prívetivo a budeme naň spomínať možno niekedy trochu horšie ako na predchádzajúce roky. Rok 2022, ktorý začína a ktorý pevne verím a všetci dúfame, že bude oveľa lepší a zdravší, nás opäť môže prekvapiť rôznymi investíciami, ktoré chystáme priamo pre Vás v našej obci –  nové detské ihrisko pri kultúrnom dome, projekty v oblasti rozvoja cestovného ruchu v našej obci, obnova strechy a čelnej fasády budovy obecného úradu a uvidíme, či sa nám po uvoľnení protipandemických opatrení podarí konečne rozprúdiť v roku 2022 aj kultúru a spoločenské podujatia v zrekonštruovanom kultúrnom dome, ktoré sme v posledných dvoch rokoch žiaľ zo zrejmých dôvodov nemohli uskutočňovať. Ja Vám takisto ako obyvateľom našej obce ďakujem, že prispievate každý svojim dielom k tomu, že obec napreduje, že sa rozrastáme. Za to všetko Vám ďakujem,  ďakujem za to, že ste trpezliví, za to, že znášate všetky tie veci, ktoré sú v posledných dvoch rokov nie veľmi prívetivé a príjemné ale že sa ich spoločnými silami snažíme vyriešiť. Želám Vám všetkým najmä pevné zdravie, to je to azda to najpodstatnejšie a najdôležitejšie želanie pre rok 2022. Ďakujem ešte raz za všetku pomoc a podporu a teším sa, že takýmto spôsobom preklenieme aj určite náročný rok 2022.
 
Ing. Ľubomír Zatroch, starosta
Dátum vloženia: 1. 1. 2022 23:00
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 1. 2022 22:39
Autor: LZ

Aktuálne

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 67
TÝŽDEŇ: 481
CELKOM: 459680

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

COVID INFO

 

Covid 19

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste