Príhovor starostu obce na prelome rokov

Novoročný príhovor starostu obce Betliar

Vážení obyvatelia obce Betliar,

chcem Vám na prelome rokov úprimne a zo srdca poďakovať za všetko, čo sme spoločne v tomto neľahkom období spolu dokázali a čo sme v obci zvládli. Počas uplynulého roka sme opäť spoločne zápasili s neľahkou situáciou. Napriek rôznym obmedzeniam a bezpečnostným opatreniam týkajúcim sa šírenia ochorenia COVID-19, pokračoval život v našej obci ďalej a obec fungovala v štandardnom režime. Pri pohľade späť sa stačí pozrieť na skrášlené verejné priestranstvá obce, dobudované zázemie pri kultúrnom dome a budove materskej školy a to, že sa začali práce na projektovej dokumentácii stavby prepotrebnej kanalizačnej sieti v obci a  že sme po troch rokoch dokončili veci týkajúce sa aktualizácie územného plánu obce – zmien a doplnkov č. 6, ktorý nám zabezpečí pre budúce obdobie možnosť rozvoja viacerých oblastí a území našej obce. Pri tejto príležitosti chcem poďakovať najmä obecnému zastupiteľstvu a poslancom obecného zastupiteľstva, ktorí pristupujú k svojmu mandátu tak ako sa patrí a výsledkom ich práce je všetko to, čo môžete v obci vidieť. Chcem veľmi pekne poďakovať aj zamestnancom obecného úradu, spoločného obecného úradu a obecného podniku služieb, ktorí sa starajú, či už v administratíve, v oblasti poskytovania sociálnych služieb  alebo na úseku údržby o veci, ktoré sa dennodenne týkajú práve vás. Chcem poďakovať všetkým, ktorí ťahajú miestne organizácie, či už je to Materská škola Betliar a spolky a organizácie v obci, predovšetkým Dobrovoľný hasičský zbor Betliar, Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Betliari, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Betliari, Telovýchovná jednota Tatran Betliar a turistický oddiel Betliarskych walkeriek. Takisto chcem poďakovať obom farnostiam v našej obci za to, že dávajú ľuďom nádej a pomáhajú prekonať tieto ťažké časy. Rok 2021 sa určite zapíše do dejín a histórie nie veľmi prívetivo a budeme naň spomínať možno niekedy trochu horšie ako na predchádzajúce roky. Rok 2022, ktorý začína a ktorý pevne verím a všetci dúfame, že bude oveľa lepší a zdravší, nás opäť môže prekvapiť rôznymi investíciami, ktoré chystáme priamo pre Vás v našej obci –  nové detské ihrisko pri kultúrnom dome, projekty v oblasti rozvoja cestovného ruchu v našej obci, obnova strechy a čelnej fasády budovy obecného úradu a uvidíme, či sa nám po uvoľnení protipandemických opatrení podarí konečne rozprúdiť v roku 2022 aj kultúru a spoločenské podujatia v zrekonštruovanom kultúrnom dome, ktoré sme v posledných dvoch rokoch žiaľ zo zrejmých dôvodov nemohli uskutočňovať. Ja Vám takisto ako obyvateľom našej obce ďakujem, že prispievate každý svojim dielom k tomu, že obec napreduje, že sa rozrastáme. Za to všetko Vám ďakujem,  ďakujem za to, že ste trpezliví, za to, že znášate všetky tie veci, ktoré sú v posledných dvoch rokov nie veľmi prívetivé a príjemné ale že sa ich spoločnými silami snažíme vyriešiť. Želám Vám všetkým najmä pevné zdravie, to je to azda to najpodstatnejšie a najdôležitejšie želanie pre rok 2022. Ďakujem ešte raz za všetku pomoc a podporu a teším sa, že takýmto spôsobom preklenieme aj určite náročný rok 2022.

Ing. Ľubomír Zatroch, starosta
Dátum vloženia: 1. 1. 2022 23:00