Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítam Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. Dovoľte mi, aby som Vás úvodom v stručnosti poinformoval o našej obci.

Poľovnícky deň v Betliari

13. júna 2014 sa v areáli parku kaštieľa Betliar uskutočnil "Poľovnícky deň" s odovzdávaním medailí a diplomov majiteľom trofejí

Poľovnícky deňPoľovnícky deň v Betliari 13. júna 2014Poľovnícky deň v Betliari 13. júna 2014

Jún – mesiac poľovníctva a ochrany prírody už tradične patrí prezentácii úspechov poľovníctva. Je to obdobie, v ktorom si viac ako inokedy uvedomujeme nevyhnutnosť a potrebu ochrany prírody, životného prostredia všetkého živého i neživého v nej, najmä preto, že práve v tomto období dochádza k zrodu nového života či už zvierat, živočíchov, ale aj rastlín a porastov. V tomto období je zraniteľnejšia ako inokedy a potrebuje najväčšiu pozornosť. Preto je mesiac jún zasvätený poľovníctvu a ochrane prírody. Jún je tradične mesiacom, v ktorom sa prezentuje poľovníctvo, najmä jeho ochranárske poslanie pred nepoľovníckou verejnosťou. Úlohou akcií ako sú Apríl – mesiac lesov, Jún – mesiac poľovníctva a ochrany prírody, či Deň Zeme je vytvárať kladný vzťah k prírode, sú potrebné na to, aby sme si všetci pripomenuli nevyhnutnosť a potrebu ochrany prírody a zveľaďovania životného prostredia.

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik a Slovenská poľovnícka komora, Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar, Klub chovateľov farbiarov a Obec Betliar usporiadali dňa 13. júna 2014 „Poľovnícky deň“, ktorý sa uskutočnil v areáli parku kaštieľa Betliar. Slávnostné otvorenie výstavy zlatých trofejí zo Slovenska hodnotených Komisiou CIC, ktorému predchádzalo vystúpenie lesničiarov, začalo o 10,00 hod. Po vystúpení generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky Banská Bystrica Ing. Ctibora Határa, riaditeľa OZ Rožňava Ing. Štefana Zubriczkého a hostí nasledovalo odovzdanie medailí a diplomov majiteľom trofejí a odovzdávanie vyznamenaní „Za významné zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku“ poľovníkom z okresov Rožňava a Revúca. Program lesníckeho dňa spestril krst knižky „33 rokov po stopách rysa“ autora Štefana Zatrocha z Bôrky, ktorému bolo zároveň vyslovené poďakovanie za dlhoročnú aktívnu lesnícku činnosť.

V rámci programu sa uskutočnila prezentácia výsledkov chovu a lovu zveri v najvýznamnejších revírov LESOV Slovenskej republiky, š. p., kde nechýbali ani trofeje medveďa hnedého a prezentácia Klubu chovateľov farbiarov s ukážkami výcviku v parku za kaštieľom.

Ulovené trofeje a dosiahnuté bodové hodnoty, počet úspešných a spokojných hostí, ktorí si odniesli svoje úlovky i dosiahnuté ekonomické výsledky sa hodnotia po ukončení každej poľovníckej sezóny. Poľovnícka sezóna 2013/2014 v poľovníckych revíroch štátneho podniku LESY Slovenskej republiky bola hodnotená opäť ako úspešná. Poľovné revíry š. p . LESY SR navštívilo 2 381 poplatkových hostí, čo je medziročný nárast o 577 poplatkových poľovníkov. V poľovníckej sezóne 2013/2014 bolo celkovo ulovených 182 medailových trofejí, z toho 31 zlatých, 48 strieborných a 103 bronzových trofejí. Medzi poľovné revíry, kde boli ulovené najsilnejšie trofeje patrí aj Zvernica Betliar, kde sa v poľovnej sezóne 2013/2014 ulovili tri zlaté daniele a jeden zlatý muflón.

Na poľovníckom dní 13.6.2014 hodnotila výsledky svojej činnosti aj Regionálna organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu - RgO SPZ GEMER Rožňava – Revúca. Udelených bolo 34 vyznamenaní „Za významné zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku“, ďalej bolo udelených 139 bronzových, 8 strieborných a 6 zlatých ocenení za medailové trofeje a jedno najvyššie vyznamenanie „Zlatý kamzík“.

Fotogaléria

Ing. Ľubomír Zatroch

Dátum vloženia: 13. 6. 2014 14:03
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 11. 2017 23:07
Autor:

Aktuálne

Anketa

Hlásenie rozhlasom (26%)
Facebook (13%)
Webové stránky (15%)
Úradná tabuľa (12%)
Betliarske noviny (20%)
Od známych (14%)
Už ste hlasoval(a).

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 21
TÝŽDEŇ: 185
CELKOM: 443786

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

COVID INFO

 

Covid 19

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste