Polícia upozorňuje seniorov

OR PZ v Rožňave upozorňuje seniorov na podvodné správanie neznámych osôb.

Dňa 07. 12. 2017 o 16.20 h.  bolo oznámené  na linku 158, že  doposiaľ neznámy páchateľ mužského pohlavia,  zatelefonoval poškodenej dôchodkyni z Rožňavy a vydával sa za jej príbuzného z Bratislavy a uviedol, že sa nachádza v Rožňave a do 16.30 h. súrne potrebuje finančnú hotovosť na realizovanie svojho projektu, lebo v opačnom prípade príde o peniaze, ktoré už v projekte má. Takto presvedčil  poškodenú, aby hotovosť vo výške 5500,- €, ktorú mala doma,  mu odovzdala pri vchode  bytového domu. Napokon pred vchod prišiel iný neznámy muž, ktorý jej podal telefón, v ktorom muž, vydávajúci sa za jej príbuzného povedal, aby peniaze odovzdala jeho známemu, že on čaká  pri banke. Následne poškodená peniaze odovzdala mužovi, ktorý z  miesta odišiel na neznáme miesto.

Viac sa dozviete v priložených dokumentoch:

Upozornenie seniorov

Seniori - leták