Zápis do Materskej školy Betliar

rosnicka

Zápis na predprimárne vzdelávanie do MŠ Betliar na školský rok 2021/2022 sa uskutoční v termíne od 10.5. - 31.5.2021

OZNAM

O ZÁPISE DETÍ NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Zápis detí na predprimárne vzdelávanie do Materskej školy v Betliari,
Kaštieľna 247, Betliar na školský rok 2021/2022,

SA USKUTOČNÍ V TERMÍNE
od 10. mája 2021 do 31. mája 2021.

Do MŠ sa prijímajú deti na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní. Formulár žiadosti je možné si vyzdvihnúť v MŠ v pracovných dňoch.

Kompletne vyplnenú žiadosť, s podpismi oboch rodičov dieťaťa, doručte osobne,alebo poštou na adresu:

MATERSKÁ ŠKOLA, KAŠTIEĽNA 247, 049 21 BETLIAR.

Rozhodnutie bude zákonným zástupcom doručené.

OPATRENIA V SÚVISLOSTI S PANDEMICKÝM OCHORENÍM COVID-19

Podmienkou nástupu dieťaťa do MŠ bude aj negatívny test na Covid 19 nie starší ako 7 dní zákonného zástupcu, s ktorým dieťa žije v spoločnej domácnosti (uznesenie vlády SR č. 160/2021 zo 17.3.2021). Povinnosť preukázania negatívneho výsledku testu sa nevzťahuje na osoby, ktoré majú výnimku z testovania.

Rodič v pondelok 12.4.2021 pri nástupe dieťaťa na vyučovanie odovzdá pri vstupe do MŠ čestné prehlásenie o bezinfekčnosti prostredia s dátumom testu. Bez tlačiva prehlásenia a predloženia negatívneho testu (doklad, sms) nemôže dieťa nastúpiť do MŠ!

Do šatne bude môcť vstúpiť len jeden rodič s dieťaťom, ostatní rodičia budú čakať  pred vchodom. Rovnaký postup bude pri vyzdvihovaní detí zo škôlky.

Prosíme o dodržiavanie povinných epidemiologických opatrení.

Podmienky pre vstup do budovy MŠ pre deti:

• povinný ranný filter (dezinfekcia rúk, meranie teploty),
  • prekrytie dýchacích ciest rúškom, šatkou – dobrovoľné
  • do skrinky náhradné rúško.

Podmienky pre zákonného zástupcu dieťaťa:

• ČESTNÉ VYHLÁSENIE (príloha č. 11/a)
  • vyhlásenie zákonného zástupcu o BEZINFKEČNOSTI

potrebné predložiť po každých troch dňoch chýbania dieťaťa v MŠ)

• predloženie certifikátu o negatívnom teste na COVID-19 každého zákonného zástupcu, rodinného príslušníka vstupujúceho do priestorov MŠ – platnosť certifikátu 7 dní od vykonania testu (povinnosť aktuálne platí do dňa 28.04.2021).

Odporúčania rodičom:

V mesiaci apríl každú sobotu v priestoroch kultúrneho domu v Betliari absolvovať antigénové testovanie.

Rozhodnutie ministra školstva z 8.4.2021

rozhodnutie_ministerstva_skolstva_z_8.4.2021.pdf