Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítam Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. Dovoľte mi, aby som Vás úvodom v stručnosti poinformoval o našej obci.

Hlásenia miestneho rozhlasu

rozhlas

Aktuálne hlásenia miestneho rozhlasu

  • Upozorňujeme občanov na potrebu zvýšeného dodržiavania všetkých hygienických opatrení proti šíreniu pandemického ochorenia COVID19.
  • Oznamujeme občanom Miestna knižnica v Betliari z dôvodu prijatých mimoriadnych opatrení proti pandemickému ochoreniu COVID-19 dočasne prerušuje svoju prevádzku. 
  • Oznamujeme občanom, že zber vytriedených plastov v žltých vreciach sa uskutoční v utorok 27.10.2020 v odpoludňajších hodinách. Zber vyseparovaného odpadu bude vykonávať firma Brantner Gemer s.r.o. Rimavská Sobota.
  • V nadväznosti na vážnu situáciu v šírení afrického moru ošípaných v pohŕaničných oblastiach Slovenska a v súvislostí s nepriaznivým vývojom, nákazy afrického moru ošípaných, v susednom Maďarsku, Ukrajine, Poľsku a iných európskych krajinách a na stúpajúce riziko zavlečenia nákazy afrického móru ošípaných do drobnochovov a aj z dôvodu nízkej biologickej ochrany a dodržiavania opatrení voči šíreniu vírusu nastáva priame alebo nepriame ohrozenie komerčných resp. priemyselných chovov ošípaných Regionálna veterinárna a potravinová správa Rožňava opätovne dôrazne upozorňuje širokú verejnosť (chovateľov, poľovníkov atď.) na nebezpečenstvo tejto nákazy pre domáce ošípané a riziko zavlečenia tejto nákazy do domácich chovov ošípaných. Na základe tejto skutočnosti odporúča chovateľom domácich ošípaných dočasne zrušiť chovy domácich ošípaných (odporazenie ha jatočné využitie) a nezakladanie nového chovu do odvolania! Domáca zabíjačka sa musí oznámiť minimálne jeden pracovný deň vopred na t. č. 058/7323183. Chovatelia, ktorí si ponechajú ošípané, sú povinní mať ich zaregistrované, aj jeden kus chovaný pre vlastnú spotrebu. Registrácia sa vykonáva na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe Rožňava. Južná 43, 048 01 Rožňava, resp. zaslaním vyplneného, tlačiva do centrálnej evidencie hospodárskych zvierat v Žiline. https://pssr.sk/index.php/sk/tlaciva-centralnej-evidencie-hospodarskych-zvierat-2/. Ďalej upozorňuje na
  • Povinnosť dodržiavania zásad biologickej ochrany chovov ošípaných ­platí pre komerčné aj nekomerčné chovy !
  • V prípade akejkoľvek zmeny správania resp. narušení zdravotného stavu alebo v prípade uhynú domácej ošípanej je majiteľ zviraťá povinný každú takúto zmenu zdravotného stavu resp, úhyn ihneď nahlásiť príslušnej Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe a príslušnému súkromnému veterinárnemu lekárovi.

 

Dátum vloženia: 16. 10. 2020 11:30
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 10. 2020 22:00
Autor:

Aktuálne

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 75
TÝŽDEŇ: 1361
CELKOM: 365195

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

COVID INFO

 

Covid 19