Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

Detská organizácia Fénix v Betliari

V Betliari začala v roku 2012 pracovať pod vedením Ing. Heleny Elexovej Detská organizácia Fénix. Nový príspevok - Halloween s Fénixom

Detská organizácia Fénix v BetliariFenixZ činnosti Detskej organizácie FÉNIX v Betliari

Detská organizácia Fénix, nezisková organizácia (n.o.), pracuje v Dobšinej od r. 1991. Organizuje podujatia pre všetkých občanov mesta, regiónu a okresu. Od roku 1996 sa venujeme aj právam dieťaťa, formou spolupráce so školami, rodičmi a verejnosťou. Aktivity zameriava aj na deti z neúplných rodín, nezamestnaných, invalidných a osamelých občanov. Detská organizácia Fénix má sídlo v Centre voľného času v Dobšinej. V roku 2004 po prvý krát organizovala vianočné posedenie s charitatívnym programom Darujte Vianoce s príspevkom KONTA ORANGE. Podujatie „Deň porozumenia a šťastia“ má už v našom regióne takú tradíciu a obľubu, že občania upozorňujú Detskú organizáciu Fénix na tých, ktorých postihla nejaká zmena a zhoršila sa ich sociálna situácia, aj teraz už vie o nových sirotách, rozvedených rodinách, osamelých starších občanoch. Fénix rozšíril svoju pôsobnosť na región a v roku 2012 aktívne začal spolupracovať aj s Obecným úradom v Betliari, kde sa stretávajú deti a mládež od troch do 18 rokov. Pre obec Betliar zorganizoval Fénix 21.12.2012 Deň porozumenia a šťastia.

Pobočka organizácie sídli v budove Kultúrneho domu v Betliari, kde má k dispozícii príjemné priestory so spoločenskou miestnosťou a kuchyňou. Zároveň má ochotný kolektív ľudí z radov rodičov a dobrovoľných pracovníkov. S prípravou a realizáciou spoločenských podujatí má Fénix dlhoročné skúsenosti, preto plánované podujatia organizuje osobne bez nároku na odmenu, čo je zároveň príspevkom pre hostí organizácie. Vedúcou klubovne v Betliari je Ing. Helena Elexová, ktorá nám zaslala fotografie z podujatí.


Halloween s Fénixom

Halloween31.10.2013 – Jesenné prázdniny – Halloween sme strávili spoločne na dvoch zaujímavých podujatiach. Dopoludnia sme sa pobrali do Slavošovského tunela.
V Slavošovciach sme sa najprv zastavili v rodnom dome Pavla Emanuela Dobšinského, kde nám zaujímavo o našom rozprávkarovi rozprával pán Dr. Sajenko. Už tam sme sa stretli so strigami, strašidlami a rozprávkovými bytosťami.
A za tým sme sa krásnou jesennou prírodou za slnečného počasia s oblohou modrou ako blankyt bez jediného obláčika vydali do tmy tunela. Vyzbrojení baterkami sme vkročili do tajomného sveta tmy. „Poďme sa báť!“ Taký bol podtitul nášho výletu a naozaj sme sa aj trochu báli, boli sme hluční, neustále sme si svietili pod nohy a po stenách tunela ... niektorí ani za svet nechceli zostať na konci skupiny... asi pozerajú veľa hororov.
Cestou naspäť sme už ale boli odvážnejší a povypínali sme časť bateriek, oči si na tmu zvykli a bolo dobrodružné kráčať prítmím. Ale stále niekto blikol, rozsvietil svoje svietidlo... len tak pre istotu. Ale napokon sme sa tešili, keď sme uzreli svetlo na konci tunela. Výlet sa nám veľmi páčil, prechod tunelom je adrenalínový zážitok.

Zdalo sa vám, že sa v predvečer dušičiek po Betliari túlajú svetielka?
Bola to skutočnosť, nie zdanie. To sa do kultúrneho domu ponáhľali deti z detskej organizácie Fénix na Halloween party s Fénixom. Podmienkou účasti na party bolo prísť v maske a mať zo sebou svetielko - – lampión, lampáš. fakľu alebo iný svietiaci predmet.
A nebolo nás málo... zišla sa nás asi päťdesiatka malých i veľkých čarodejníkov, duchov a iných strašidiel. V maske sa objavili aj dospeláci aj bábätká v kočíku.

HalloweenPôvodne sme mali naplánovaný pochod svetielok po uliciach obce, ale ani mne – veľkej čarodejnici sa nepodarilo svetielka usporiadať do útvaru, ktorý by neprekážal premávke na ulici, preto sme z bezpečnostných dôvodov prešli len malý kúsok medzi kultúrnym domom a mostom a späť.

Po sprievode už nasledovala veselá zábava, hry a tanec masiek Halloween s Fénixom v znamení svetielok sa vydaril!

 


Aktuality z činnosti organizácie v zimnom období 2012/2013

Fotogaléria z podujatí leto 2012

Fotogaléria z podujatí - zima 2012/2013

 

Prílohy

Betliarska_particka.pdf

Betliarska_particka.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 388,96 kB

Betliarska_particka.pdf

Betliarska_particka.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 388,96 kB
Dátum vloženia: 4. 11. 2013 8:35
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 11. 2017 23:07
Autor:

Aktuálne

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 127
TÝŽDEŇ: 303
CELKOM: 450376

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

COVID INFO

 

Covid 19

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste