Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítam Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. Dovoľte mi, aby som Vás úvodom v stručnosti poinformoval o našej obci.

Chovateľská prehliadka ulovenej trofejovej zveri

Obvodná poľovnícka komora Rožňava zorganizovala v kultúrnom dome v Betliari 45. chovateľskú prehliadku ulovenej trofejovej zveri v poľovníckej sezóne 2013 - 2014

Chovateľská prehliadka ulovenej trofejovej zveriChovateľská prehliadka

Chovateľská prehliadka ulovenej trofejovej zveri,
Betliar 23.3.2014


SLOVENSKÁ POĽOVNÍCKA KOMORA - Obvodná poľovnícka komora Rožňava, Obec Betliar a Lesy SR š. p. OZ Rožňava usporiadali 45. chovateľskú prehliadku ulovenej trofejovej zveri v poľovníckej sezóne 2013 - 2014, ktorá sa uskutočnila v Kultúrnom dome v Betliari. Prehliadka bola slávnostne otvorená v nedeľu 23.3.2004 za účasti členov poľovníckych združení, pozvaných hostí , priateľov prírody a ďalších prítomných. Po úvodnom halali lesných rohov sa ujal slova Ing. Ján Valentík, predseda Obvodnej poľovníckej komory Rožňava a požiadal o úvodné slovo starostu usporiadateľskej obce Júliusa Farkašovského. Po jeho príhovore Ján Valentík privítal zástupcov poľovníckych združení, zástupcov okresných, krajských inštitúcií a ďalších hostí. Nasledoval príhovor Ing. Františka Szőllősa, predsedu poľovníckej komisie OPK Rožňava, ktorý oboznámil prítomných s úspechmi a činnosťou poľovných združení obsiahnutých v pripravenom katalógu. Potom nasledoval príhovor zástupcu družobného maďarského poľovníckeho združenia.
Nasledovalo pozvanie do výstavných priestorov kultúrneho domu, kde mali prítomní možnosť zhliadnuť trofeje ulovenej poľovnej zveri – jelenie, muflonie, danielie. Okrem toho bolo na chovateľskej výstave množstvo parožia srnčej zveri a taktiež aj diviačích trofejí. Prehliadku spestrila veľmi pekne naaranžovaná imitácia lesa s množstvom vypreparovaných zvierat. Poľovnícku výstavu si v ďalších dňoch prišli pozrieť aj žiaci okolitých základných škôl v rámci praktickej environmentálnej výchovy.
Ďakujeme všetkým, nielen poľovníkom, ale aj nepoľovníkom za prípravu a zorganizovanie tohto krásneho podujatia.

Fotogaléria z prehliadky ...TU...

Pozvánka na priehliedku

Dátum vloženia: 23. 3. 2014 16:31
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 11. 2017 23:07
Autor:

Aktuálne

Anketa

Hlásenie rozhlasom (26%)
Facebook (13%)
Webové stránky (15%)
Úradná tabuľa (12%)
Betliarske noviny (20%)
Od známych (14%)
Už ste hlasoval(a).

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 21
TÝŽDEŇ: 185
CELKOM: 443786

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2020

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

COVID INFO

 

Covid 19

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste