Chovateľská prehliadka ulovenej trofejovej zveri

Obvodná poľovnícka komora Rožňava zorganizovala v kultúrnom dome v Betliari 45. chovateľskú prehliadku ulovenej trofejovej zveri v poľovníckej sezóne 2013 - 2014

Chovateľská prehliadka ulovenej trofejovej zveriChovateľská prehliadka

Chovateľská prehliadka ulovenej trofejovej zveri,
Betliar 23.3.2014

SLOVENSKÁ POĽOVNÍCKA KOMORA - Obvodná poľovnícka komora Rožňava, Obec Betliar a Lesy SR š. p. OZ Rožňava usporiadali 45. chovateľskú prehliadku ulovenej trofejovej zveri v poľovníckej sezóne 2013 - 2014, ktorá sa uskutočnila v Kultúrnom dome v Betliari. Prehliadka bola slávnostne otvorená v nedeľu 23.3.2004 za účasti členov poľovníckych združení, pozvaných hostí , priateľov prírody a ďalších prítomných. Po úvodnom halali lesných rohov sa ujal slova Ing. Ján Valentík, predseda Obvodnej poľovníckej komory Rožňava a požiadal o úvodné slovo starostu usporiadateľskej obce Júliusa Farkašovského. Po jeho príhovore Ján Valentík privítal zástupcov poľovníckych združení, zástupcov okresných, krajských inštitúcií a ďalších hostí. Nasledoval príhovor Ing. Františka Szőllősa, predsedu poľovníckej komisie OPK Rožňava, ktorý oboznámil prítomných s úspechmi a činnosťou poľovných združení obsiahnutých v pripravenom katalógu. Potom nasledoval príhovor zástupcu družobného maďarského poľovníckeho združenia.
Nasledovalo pozvanie do výstavných priestorov kultúrneho domu, kde mali prítomní možnosť zhliadnuť trofeje ulovenej poľovnej zveri – jelenie, muflonie, danielie. Okrem toho bolo na chovateľskej výstave množstvo parožia srnčej zveri a taktiež aj diviačích trofejí. Prehliadku spestrila veľmi pekne naaranžovaná imitácia lesa s množstvom vypreparovaných zvierat. Poľovnícku výstavu si v ďalších dňoch prišli pozrieť aj žiaci okolitých základných škôl v rámci praktickej environmentálnej výchovy.
Ďakujeme všetkým, nielen poľovníkom, ale aj nepoľovníkom za prípravu a zorganizovanie tohto krásneho podujatia.

Fotogaléria z prehliadky ...TU...

Pozvánka na priehliedku

Dátum vloženia: 23. 3. 2014 16:31