Obec Betliar
Betliar oficiálne stránky obce

Vážení návštevníci, vítame Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce. Našim cieľom je, aby ste mali čo najviac informácií o obci Betliar, ktorá patrí medzi strediská cestovného ruchu medzinárodného významu. 

76. výročie oslobodenia obce Betliar

pamätná tabuľa

23. januára 2021 uplynulo 76. rokov od oslobodenia našej obce

Vážení spoluobčania.

23. januára 2021 uplynulo 76. rokov, keď jednotky 40. Červenej armády a 4. Rumunskej armády 23.1.1945 priniesli vtedy našej obci dlho očakávanú slobodu. Nesmieme zabúdať na hrôzy vojny. Sme to dlžní tým, ktorí bojovali, aby sme už nikdy nepoznali to utrpenie, bolesť a žiaľ, ktoré so sebou prináša vojna, ako sa bojovalo o každý meter rodnej zeme, o každý dom, o každú ulicu. Slobodu si treba vážiť.  

Žiaľ, v dnešnej dobe sa na to akosi zabúda. Stretávame sa s bagatelizovaním nebezpečenstva, ktorým je fašizmus. Pôsobenie jeho prívržencov sa nielen podceňuje, ale, žiaľ, dochádza aj k tolerovaniu jeho prejavov. Pre niektorých sú významné medzníky minulosti zabudnuté a nepodstatné. Sú však udalosti, ktoré z dejín nemožno vymazať, treba si ich neustále pripomínať a venovať im patričnú pozornosť. K takým rozhodne patria vojnové roky a pre obec Betliar Deň oslobodenia. 23. januára 2021 sme si opäť pripomenuli tisícky neznámych ľudí, ktorí bojovali za našu budúcnosť a slobodu za cenu toho, že svoju vlastnú budúcnosť ohrozili a svoju slobodu stratili. Ich hrdinstvo navždy zostane ukážkou vlastenectva, lásky a vernosti k svojmu národu. Sú to hrdinovia, na ktorých nemáme zabúdať ani my, naše deti, vnuci, ani ďalšie generácie. Česť ich večnej pamiatke !

Z dôvodu prísnych proti epidemických opatrení sa tradičné zhromaždenie pri pamätnej tabuli na budove obecného úradu nemohlo uskutočniť. Symbolický veniec vďaky obetiam padlým v 2. svetovej vojne však položili Július Farkašovský, predseda ZO SZPB v Betliari spolu so starostom obce Ľubomírom Zatrochom.   

 

Ľubomír Zatroch, starosta obce

Fotogaléria z 23.1.2020

 

Dátum vloženia: 23. 1. 2021 20:03
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 1. 2021 20:11

Aktuálne

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom e-mailov

Anketa

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:240
TÝŽDEŇ:240
CELKOM:568477

Partneri obce

NaturPack - partner obceNebezpečné kozmetické výrobky na trhuOpatrenia - vírus COVID-19

Virtuálny cintorín

mapa cintorína

Reklama

Ubytovanie Slovenský kras

Mobilná aplikácia

logo

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Kalendár zvozu odpadu 2023

SNM - Múzeum Betliar

 

kaštieľ Betliar

Tlačivá pre občanov na jednom mieste

Tlačivá pre občanov na jednom mieste