Kalendár zvozu odpadu 2019

Náhodný výber z galérie

Google play

App store

Odkiaľ čerpáte informácie o dianí v obci?

Celkom hlasov:
2051
Hlasovanie začalo:
11. 6. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Program rozvoja obce Betliar na roky 2015 - 2020

PRO obce BetliarAktualizovaný Program rozvoja obce Betliar na roky 2015 - 2020

Program rozvoja obce (PRO) je základný strednodobý programový dokument podpory regionálneho rozvoja pre jednotlivé obce. Je vypracovaný na základe zákona NR SR č. 539/2008 Z.z. o podpore regionálneho rozvoja v platnom znení. Zákonom NR SR č. 309/2014 Z.z.. sa mení a dopĺňa tento zákon. Tento dokument je vypracovaný podľa najnovšej platnej metodiky (verzia k 31. júlu 2014), ktorá bola schválená vládou Slovenskej republiky 18. júna 2014 a ktorej úloha je usmerňovať proces tvorby spracovania tohto programového dokumentu.

Vypracovanie programu rozvoja obce Betliar je dôležité pre dosiahnutie využitia strategického plánovania na území obce, lepšiu implementáciu rozvojových aktivít a pre zvyšovanie konkurencieschopnosti a efektivity pri čerpaní z fondov Európskej únie v rámci aktuálnych operačných programov. V prípade tvorby tohto programového dokumentu je dôležitá participácia verejnosti v procese tvorby PRO, čím sa zabezpečí spätná väzba a dosiahne sa konsenzu. Participovaním obyvateľov a záujmových skupín sa dosiahne vhodná implementácia rozvojových stratégií, ktoré podporia všeobecnú atraktivitu územia obce. Pri stanovovaní cieľov a rozvojových aktivít je nutné prihliadať na ciele a priority dokumentu Národná stratégia regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

Príloha

Vytvorené: 21. 1. 2016