Kalendár zvozu odpadu 2019

Náhodný výber z galérie

Google play

App store

Odkiaľ čerpáte informácie o dianí v obci?

Celkom hlasov:
Hlasovanie začalo:
11. 6. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Plán udržateľnej mobility Košického kraja

Typ: ostatné
Plán udržateľnej mobility Košického kraja 1Oznámenie o strategickom dokumente "Plán udržateľnej mobility Košického kraja" a o jeho prerokovaní

Plán udržateľnej mobility Košického kraja (PUM) je vykonávací strategický dokument, ktorý je podmienkou na čerpanie finančných zdrojov z Integrovaného regionálneho operačného programu. Cieľom dokumentu je podrobne analyzovať dopravnú infraštruktúru a dopravné módy v Košickom kraji, následne spracovať dopravný model, ktorý odporučí realizáciu opatrení.
Cieľom je podpora najmä udržateľných módov dopravy. Okrem zvýšenia kvality života zabezpečí nový prístup k dopravnému plánovaniu zlepšenie situácie v každom druhu dopravy - zmenší sa množstvo a rozsah kolón v individuálnej doprave, zlepší sa interval príchodu spojov vo verejnej osobnej doprave, zvýši sa bezpečnosť v cyklistickej doprave a zvýši sa pohodlie pešieho pohybu.

Strategický dokument je financovaný z Operačného programu - IROP programovacie obdobie 2014 – 2020, prioritnej osi: 1. Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, Konkrétny cieľ: 1.2.1 Zvyšovanie atraktivity a konkurencieschopnosti verejnej osobnej dopravy.

Vytvorené: 5. 7. 2019
Posledná aktualizácia: 5. 7. 2019 23:56